Czym się sugerować przy wyborze szafki na buty?

Dobór odpowiedniej szafki na buty jest kwestią naprawdę istotną. Z jednej strony to rozwiązanie naprawdę praktyczne, jeżeli umiejętnie je dobierzemy. Nasz przedpokój jest również prawdziwą wizytówką naszego domu lub mieszkania, więc odpowiednio dobrana szafka na buty na pewno będzie w tym wypadku po prostu koniecznością. Jeżeli zastanawiacie się, na jakie aspekty zwrócić uwagę, gdy poszukujemy odpowiedniej dla siebie szafki na buty – zapraszamy do naszego artykułu!

Wielkość szafki na buty

To rzecz, od której zaczniemy. Najważniejsze jest to, jak duży jest nasz przedpokój – to właśnie do jego wielkość musi być dopasowana wielkość naszej szafki na buty. Zazwyczaj w tym przypadku problem jest jeden – szafki kupowane przez część osób są po prostu za duże. Wygląda to naprawdę źle, a w niektórych przypadkach utrudnia również przemieszczanie się po przedpokoju. Często takie szafki po prostu zagradzają nam drogę lub przejście między szafką a ścianą jest naprawdę małe, co utrudnia przemieszczanie się zwłaszcza wtedy, gdy np. inny członek rodziny szuka odpowiednich butów właśnie w szafce. Pamiętajcie – dobierzcie wielkość szafki tak, aby nie była ona zbyt duża.

Jeżeli szafka będzie za mała na wszystkie wasze buty, nie będzie to zjawisko dziwne. Pamiętajcie, że w szafce zazwyczaj trzymane są buty tylko na dany sezon. Reszta powinna mieć inne swoje miejsce – część szaf posiada specjalne przegrody na buty, których często się w danym czasie nie używa, to naprawdę wygodne rozwiązanie. Nie będzie również niczym złym, jeżeli obok naszej szafki na buty będą stały również inne buty – w ilości kilku par. Najczęściej będą to te, które zakładamy na co dzień. Pamiętajmy jednak – nie może być ich zbyt wiele!

Materiał, z którego wykonywane są szafki na buty

To kolejna istotna kwestia. Najczęściej spotykane są szafki wykonane oczywiście z drewna, jednak to nie jedyny materiał, na który warto zwrócić uwagę. Coraz większą popularnością cieszą się również szafki na buty wykonane z materiałów sztucznych. Ich największymi zaletami jest to, że prezentują się naprawdę świetnie, są odporne na zarysowania oraz naprawdę prosto utrzymać je w czystości. Minusem części jest fakt, że w przypadku innych uszkodzeń mechanicznych, są na nie dość podatne.

Jeżeli w wybranej przez nas szafce na buty pojawiają się jakieś elementy metalowe, pamiętajmy o to, aby wykonane były one z materiału odpornego na rdzewienie lub zostały przed rdzewieniem odpowiednio zabezpieczone. W innym wypadku szybko może okazać się, że nasz szafka nie prezentuje się tak dobrze, jak byśmy tego chcieli.

Nie zapominajmy o tym, że sam materiał powinien być jak najbardziej solidny. Tyczy się to również takich elementów, jak np. prowadnice w szufladach, jeżeli zostały one zastosowane. Część osób lubi np. siadać na szafkach na buty, gdy zakłada obuwie – to znacznie wygodniejsze, niż siadanie na podłodze. W takich jednak przypadkach nasza szafka musi być naprawdę solidna, by nic jej się nie stało.

Miejsca na buty w szafce

Wbrew pozorom, powinniśmy zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Po pierwsze, zastanówmy się, czy w danym modelu zmieszczą się buty każdego z domowników. Problemy w tym względzie pojawiają się najczęściej wtedy, gdy ktoś z domowników ma naprawdę duży rozmiar obuwia. W niektórych szafkach, po ich zamknięciu, takie obuwie może zostać przygniecione, przez co będzie się deformować – nie możemy do tego dopuścić. W takich przypadkach zawsze powinniśmy to sprawdzać, gdy szafka jest właśnie zamknięta.

Warto zdecydować się na szafkę na buty, która posiada wydzielane miejsce na każdą parę butów. Pamiętajmy jednak, że w takim przypadku zazwyczaj mieści się mniej butów, niż w szafce standardowej o takich samych rozmiarach.

Nie zapominajmy również o sprawdzeniu, jak prezentuje się kwestia wentylacji w danej szafce. Jeżeli okaże się, że przepływ powietrza jest naprawdę ograniczony, warto mieć na uwadze, że w przypadku umieszczaniu w szafce butów wilgotnych czy tych, które spędziły na naszych nogach cały dzień, może się okazać, że szybko pojawi się nieprzyjemny zapach, którego wszyscy chcemy uniknąć.

Praktyczne aspekty

Wspominaliśmy już o siadaniu na szafkach na buty, warto rozważyć jednak jakie dodatkowe funkcji nasza szafka może pełnić. Jeżeli np. lubimy trzymać konkretne rzeczy przy drzwiach wyjściowych, jak klucze, portfele, dokumenty naszego samochodu – warto zadbać o to, aby było na nie miejsce. Idealnym może być nasza szafka na buty, o ile oczywiście będzie ona miała szuflady.

Na koniec nie zapomnijmy odpowiednio dobrać szafki do naszego wieszaka lub wieszaków. Jeżeli będą one wyglądały zupełnie inaczej, nie będzie wyglądać to dobrze.

Jeżeli poszukujecie odpowiednich dla siebie szafek na buty, koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu OtoMeble.pl – mają oni w swojej ofercie pokaźny wybór właśnie szafek na buty. Różne wymiary, style, materiały wykonania – jesteśmy pewni, że jedna z nich okaże się idealnym rozwiązaniem do Waszego przedpokoju. Niskie ceny to również kwestia, o której zapominać nie można, zwłaszcza, że w tym przypadku udało się je połączyć z naprawę znakomitą jakością oferowanych produktów!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: meble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *