Jak wybrać odpowiednie szafki do naszej łazienki?

Wybór szafek do łazienki jest decyzją naprawdę ważną. Nie chodzi tylko o klimat, który chcemy wytworzyć, ale również o funkcjonalność, na której nam zależy. Często w wielu mieszkaniach łazienki są naprawdę niewielkie, więc w przypadku ustawienia w nich pralki, pozostaje nam naprawdę niewiele miejsca. Nie zmienia to jednak faktu, że każdą łazienkę można praktycznie urządzić – dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić!

Komplet mebli lub osobny zakup

Zazwyczaj jest to opcja dla osób, których łazienki są dość pokaźnych rozmiarów – zawsze bowiem można zdecydować się na cały zestaw mebli, na który najczęściej składa się szafka pod umywalkę, szafka wisząca oraz wysoka szafka stojąca. W wielu przypadkach możemy meble modyfikować i dostosowywać do faktycznych wymiarów naszej łazienki. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest zarówno fakt, że zazwyczaj takie szafki będą się idealnie uzupełniały, jeżeli chodzi o ich funkcjonalność, z drugiej zaś strony będą do siebie pasować estetycznie, co może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem, jeżeli zdecydujemy się na zakup każdej z nich osobno.

Z czego powinny być wykonane szafki łazienkowe?

Jedną z najważniejszych decyzji podczas zakupu łazienkowych szafek jest oczywiście materiał, z którego meble te będą wykonane. Plusem jest to, że mamy naprawdę pokaźną ilość opcji do wyboru.

Bardzo popularne są meble wykonane oczywiście z drewna. Są ładne, solidne, popularne – więc na pewno uda znaleźć się nam takie, które nam się spodobają. Pamiętajmy jednak, by były one pokryte odpowiednim, wodoodpornym lakierem. Powinny być również wykonane z drzewa iglastego – będą dzięki temu bardziej odporne zarówno na działanie wilgoci, jak i również ciepła, co w łazience jest kluczowe z perspektywy wytrzymałości naszych mebli przez kolejne lata. Nie polecamy mebli wykonanych z płyty MDF – w przypadku łazienki niszą się dość szybko, nawet jeśli są pokryte kilkoma warstwami lakieru.

Coraz popularniejsze są meble wykonane z tworzyw sztucznych. Nie straszna im ani wilgoć, ani ciepło, nie musimy więc martwić się pod tym względem o ich wytrzymałość. Gorzej, jeżeli chodzi i wytrzymałość na uderzenia czy duże naciski – dość łatwo pękają. Jeżeli jednak będziemy ostrożni, będzie to znakomity wybór. Meble takie nie są też zbyt drogie, do tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Część klientów decyduje się na meble metalowe – oczywiście muszą być one wykonane ze stali nierdzewnej oraz pokryte wodoodpornym lakierem. W tym przypadku pamiętajmy jednak, że mogą one wprowadzić do naszej łazienki dość specyficzny, chłodny klimat. Czasami można spotkać się z meblami wykonanymi z hartowanego szkła – są efektowne, lecz to ich jedyny plus. Są niezwykle drogie, do tego pamiętajmy, że … są przeźroczyste, więc zawartość takiej szafki zawsze będzie widoczna, co dla wielu jest powodem zdyskwalifikowania mebli tego typu.

Zakup szafek do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od wielkości naszej łazienki, powinniśmy zastanowić się, ile miejsca będzie nam potrzebne. Zastanówmy się, co chcemy trzymać w łazience, dzięki czemu będziemy wiedzieli orientacyjnie, ile miejsca na to będzie konieczne – w tym wypadku oczywiście zawsze warto decydować się na przynajmniej niewielki zapas i przynajmniej jedną dodatkową półkę.

Warto również skupić się na tym, aby wszystko było pod ręką. Zastanówmy się, ile rzeczy powinno znajdować się w naszym zasięgu, gdy stoimy przy lustrze. Jeżeli lubimy mieć np. kosmetyki blisko niego, to również często trzeba zaplanować.

Rozważmy również miejsce i wielkość lustra. Tutaj możemy zdecydować się albo na lustro wiszące na ścianie, albo na lustro zamontowane np. do szafki wiszącej. W tym drugim przypadku jednak jego wielkość zazwyczaj może okazać się dość ograniczona, jednak zyskujemy dzięki temu kilka półek w wiszącej szafce, co dla wielu może okazać się wielkim plusem. Mogą się tam bowiem zmieścić wszystkie rzeczy podręczne, o których wspominaliśmy chwilę wcześniej.

Na koniec nie zapomnijmy o utrzymaniu czystości. Nie chodzi tylko o materiał, z którego szafki są wykonane, lecz zastanówmy się, jak wiele rzeczy zmieści nam się w szafkach, a jak wiele będzie znajdować się na zewnątrz, przez co będą m.in. zbierać kurz. Oczywiście w tej sprawie również niezwykle ważny jest kolor samych mebli. Im ciemniejsze, tym brud i plamy będą bardziej widoczne.

Na samo koniec zalecamy postawić na jakość – wytrzymałość nie tylko samych szafek, ale również zawisów czy prowadnic w szufladach to podstawa, jeżeli liczymy na wieloletnie i bezproblemowe działanie naszych mebli.

Jeżeli poszukujecie idealnych szafek do Waszej łazienki – polecamy sprawdzenie sklepu Otomeble.pl. Mają oni w swojej ofercie ogrom mebli wysokiej jakości, jednocześnie sprzedawanych w naprawdę okazyjnych cenach. Jest to połączenie naprawdę atrakcyjne, co podkreśla również grono zadowolonych klientów. Odpowiednie meble łazienkowe to nie tylko gwarancja udanego poranka, lecz również spokojnego wieczoru – warto więc odpowiednio o nie zadbać. Ofertę sklepu znajdziecie pod adresem www.Otomeble.pl!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: meble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *