Meble i dodatki do jadalni – aranżacja w 5 stylach

Projektując swoją aranżację jadalną trzeba dobrze się zastanowić nad kolorystyką, stylem, dodatkami, aby wyglądała estetycznie i jedynie w swoim rodzaju. Jadalnia jest często jak salon miejscem spotkań ze znajomymi lub wspólne posiłki z rodziną. Warto elegancko zadbać o tę powierzchnię, aby wyglądała wspaniale.

Jadalnia to nie tylko stół i krzesła. Na taką aranżacje składać się powinno wiele ciekawych dodatków, aby wyglądała jedynie w swoim rodzaju. Wystarczy kilka dodatków, a miejsce to zmienia swój wygląd na inny klimat. Miejsce takie może wyglądać wyjątkowo w różnych stylach. Przekonaj się o tym sam.

Mix klimatyczny w jadalni wedle wykorzystanych materiałów.

Jadalnia w postaci mixu klimatycznego, najczęściej tworzony jest przez drewno, metal i tkaniny. Drewno, tkaniny dodają ciepłego otoczenia wnętrza a zaś metal nowoczesnego klimatu. Warto pomyśleć o dodatkach w jaskrawych odcieniach, co będzie razem idealnie kontrastować ze sobą. W takim mixie może wypłynąć ze swoją wyobraźnią na wszystkie sposoby.

Jadalnia w stylu naturalnym.

Jadalnia w stylu naturalnym będzie taka zwykła rodzinna, do biesiad rodzinnych i wspólnych posiłków. Warto wtedy pomyśleć o dużym stole drewnianym i miejsc o ile pozwala jadalnia, biorąc pod uwagę, że każda osoba przy stole potrzebuje około 60 cm przestrzeni wolnej. Taka szerokość pozwoli swobodnie jeść obiad czy pić kawę przy stole nie przeszkadzając sobie wzajemnie. A zaś od krzeseł do ściany pomyśl o przestrzeni 80 cm, aby była możliwość przejścia, a także swobodnie odsłonić krzesło. Dodatki w takiej kuchni powinny być naturalne, takie jak nam się podobają, a nie wedle mody, która w danym okresie istnieje.

Klimatyczno-pastelowa jadalnia.

Często w jadalni nie mamy miejsca na to, aby cały czas stół był rozstawiony w pomieszczeniu. W takim przypadku warto przystawić stół do ściany. Można zakupić stół nawet składany na ścianę lub taki na nogach, ale składany. Wzdłuż ściany powieść ozdoby ceramiczne w odcieniu pasteli lub obrazy. Tablica magnetyczna też by się ładnie prezentowała i do tego mogłaby być dobrze wykorzystywana do przypinania karteczek z różnymi celami, zdjęciami, pocztówkami itp. Do całego takiego wnętrza pasować będą najlepiej ażurowe krzesła, które możemy nałożyć jeden na drugi, gdy nie będą używane.

Jadalnie w stylu klasycznym.

Jadalnia w stylu klasycznym powinna mieć stół okrągły, ładnie się prezentuje, a do tego mieści więcej osób. Okrągły stół kojarzy nam się z klasyką. Bardzo ładnie się prezentuje razem z dywanem okrągłym lub światłem w punkcie centralnym nad stołem. Dodatki w postaci delikatnych dodatków w odcieniu kontrastowym do drewna dodadzą uroku całej jadalni.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *